wtorek, 24 maja 2016

Potrzeba zmiany.

Nadszedł czas na post, z serii, za którą większość nie przepada :) Znienawidzicie mnie za ten ciąg wyrazów lecących w nieskończoność. Na początek przypomnę, czego tak naprawdę ma dotyczyć.

POTRZEBA ZMIANY
ZMIANA jako POTRZEBA każdego z Nas. 

Poznaliście już co zostanie w nim poruszone w zwiastunie: KLIK
Teraz nadszedł czas aby rozwinąć myśl.

Na początek powiem, że wszystkie rady, o których tu napiszę zostały "z życia wzięte". Nie korzystałam z żadnych książek, wszystko wypływa z doświadczenia jakim jest życie.
Musicie także zrozumieć, że ta czysta teoria pozostanie tylko czystą teorią jeśli nie zaczniecie działać. Zrozumcie też to, że nie jest to proces krótkotrwały i należy być cierpliwym i systematycznym.

Dlaczego człowiek potrzebuje zmian i kiedy?


Jeśli jesteś osobą, która dobrze czuje się w swoim ciele, czuje, że nie musi się ukrywać przed światem, że jest wszystko w porządku i panuje w Twoim życiu harmonia, czujesz się szczęśliwy - te słowa nie będą Ci do niczego potrzebne. Ty już to wiesz, korzystasz z tych rzeczy nieświadomie, tak jak należy to robić.
Są jednak tacy (i ja należałam do tych osób), które miały zupełnie odwrotnie. I nie chodzi tu tylko bycie pewniejszym siebie, o zmianę nawyków... można to podciągnąć pod wiele innych problemów, jak sam się przekonasz czytając po kolei wskazówki.

Przejdźmy do rzeczy. :)

Jak stać się lepszą wersją samego siebie? 

Od zmian małych po te WIELKIE.

1. Przede wszystkim musisz chcieć! 

Jeśli nie będziesz otwarty na zmiany, każda próba zmieni się w porażkę. Nie można pomóc nikomu na siłę. Otwórz umysł na to co nowe i nie zamykaj się w swoim mikro-światku, w skorupie ani w poglądach. Świat, który Cię otacza to o wiele więcej tak samo jak ludzie. Kierowanie się cały czas jednym i tym samym przekonaniem jest jak patrzenie całe życie przez jedno i to samo okno w pokoju, wierząc, że cały świat jest właśnie taki jaki widzisz w tej niewielkiej ramie.

2. Przestań myśleć, że osobowość jest niezmienna i nie masz na nią wpływu!

Bardzo często spotykam się z takim myśleniem. "Bo ja już taka jestem". No i co? To wcale nie oznacza, że nie możesz się doskonalić i stawać się lepszym, bardziej wartościowym człowiekiem, który daje rade uporać się z problemami stającymi na Twojej drodze.

3. Uświadom sobie, że masz kontrolę nad sobą i MOŻESZ coś zmienić!No bo wcale nie musisz, no nie? Ale jeśli czujesz, że coś Ci w sobie przeszkadza i nie pozwala cieszyć się życiem (mam tu na myśli sferę osobowości), możesz z tym walczyć. To przecież Ty, część Ciebie. No a raczej masz kontrolę nad sobą jeśli jesteś człowiekiem zrównoważonym psychicznie. Więc, nie ma problemu aby uświadomić sobie CO jest przyczyną i zacząć się zmieniać. Może to brzmi skomplikowanie, często jest trudne do zrobienia, bo wiele rzeczy robimy odruchowo i bez zastanowienia ale jest możliwe!
Często porównuję ten stan do snu i osiągania świadomości. To właśnie ona - świadomość jest pierwszym krokiem do zmian.

4. Nie wierz ludziom, którzy powtarzają, że nie dasz rady.

Tak jak już napisałam wcześniej, często spotykam się z myśleniem ludzi, że nie da rady zmienić człowieka. Nie można przemalować mu osobowości - czarne pozostanie czarne i koniec. BŁĄD!
Żywy dowód na to, że ich myślenie jest błędne, właśnie trudzi się w pisaniu tego posta.
Ludzie, którzy tak mówią zwykle nigdy nie zrozumieli w jaki sposób można osiągnąć ten cel, może próbowali, albo starali się żeby ktoś się zmienił. No ale... co z tego? Skoro byli zbyt słabi lub wcale tak naprawdę nie chcieli się zmieniać...

5. Zastanów się co robisz i o czym myślisz, gdy Twój humor i Twoje nastawienie zmienia się na gorsze - I ZMIEŃ TO!

Takie małe ćwiczenie. Spróbuj sobie w duchu sam odpowiedzieć na to pytanie. Świadomość, postaraj się zrozumieć jak działa mechanizm Twojego myślenia. Nie wiesz nawet jak wiele można zdziałać, co można zmienić, gdy już się wie. Przejmij kontrolę nad tym, co panuje nad Tobą - czyli przejmij kontrolę nad sobą. Zabawne, co nie? Tak trudno pokonać samego siebie.

6. Nie czekaj i nie odkładaj niczego na "POTEM".

W ten sposób niczego nie osiągniesz. Ja przez takie odkładanie na potem, straciłam pół swojego dotychczasowego życia.

7. Porzuć to, co Cię ogranicza w byciu sobą.

Czasem jest ciężko to zrobić. Wiadomo, że wiele z tych źródeł to ludzie, którzy nas otaczają. Niestety, ale wielu z nich ma na nas niekorzystny wpływ, właśnie przez to, że potęgują w nas te cechy, które chcemy skorygować. Wpędzają nas w zwątpienie.

8. Jaki jestem i z czym mam problem?

Ustal, co tak naprawdę jest przyczyną Twojego rozchwiania. Jakim jesteś człowiekiem, jakie masz cechy i w czym Ci one przeszkadzają lub, które z tych cech sprawiają, że jest lepiej? Bez tego nie zaczniesz.

9. Nie twórz czarnych scenariuszy!

To dobry sposób, ale tylko do tego aby się nieźle zdemotywować i stresować.

10.  Obserwacja siebie i otoczenia.

Musisz pamiętać, że człowiek należy do istot stadnych. Nasze życie jest uzależnione od życia innych. A co za tym idzie musimy sobie radzić, żeby żyć ze sobą w zgodzie i porządku. Ciężko jest żyć wśród ludzi, gdy jest się z nimi skłóconym i skłóconym z samym sobą. Dlatego warto obserwować środowisko, w którym przyszło Ci żyć i wyciągać wnioski na potrzeby lepszego życia. Logiczną rzeczą jest, że zachowanie innych często wpływa na nas samych i odwrotnie - My wpływamy też na innych.

11. Nie wracaj do tego co było!

Nie podpieraj się swoimi porażkami z przeszłości. Mam znajomą, która cały czas wraca do tego co było, takie myśli mocno demotywują i sprawiają, że traci pewność siebie oraz wiarę we własne siły. Bywa tak, że jakiś czas osiąga sukcesy w swojej przemianie, ale gdy stanie się coś nie po jej myśli, zaraz przypomina sobie swoje porażki i wraca do punktu wyjścia. ZAPOMNIJ O TYM.
Zamiast rozpamiętywać przeszłość zacznij wyciągać z niej lekcje!

12. Akceptacja.

Udawanie, że coś nie miało nigdy miejsca, ukrywanie faktu przed samym sobą, że jestem taki a nie inny... Nie jest dobrym sposobem. Jest łatwiejsze, ale nie na dłuższą metę. Bo gdy dzieje się coś złego musimy znów zmierzyć się z rzeczywistością, której nie chcemy przyjąć do wiadomości ani uznać za prawdziwą i czujemy się ich więźniem. Zaakceptuj to, co jest, ale nie stój w miejscu.

13. Żyj w zgodzie ze swoimi wartościami.

Nie zgub po drodze tego co dla Ciebie najważniejsze. Zmiany pełne są wyrzeczeń i wymagają od nas podjęcia trudnych wyborów. Ważne, aby nie zgubić się po drodze. Żyjąc w zgodzie z własnymi wartościami, kierując się nimi - na pewno tak się nie stanie.

14. Poszerzaj wiedzę na temat samego siebie.

Twoje sukcesy nie będą trwałe jeśli zaprzestaniesz na tym co robisz. Gdy już osiągniesz cel, nie staraj się żyć jak dawniej. Naucz się żyć na nowo. Wiedza i wykształcenie jest kluczem.

15. Czerp coraz więcej doświadczenia z czynionych kroków.

Człowiek uczy się zarówno na odnoszonych sukcesach jak i na porażkach. Każdy Twój krok przybliża Cię do celu, napotkasz na swojej drodze wiele sytuacji, które mogą Ci to ułatwić, ale i takie, które to utrudnią.

16. Przejmuj inicjatywę!

Ucz się brać sprawy we własne ręce, nie patrz na innych, rób pierwsze kroki. Nic samo nie przyjdzie.

17. Pomagaj innym, ale nie daj się wykorzystywać.

Można pomóc raz, drugi, trzeci... ale gdy widzisz, że cały czas ktoś wymaga od Ciebie pomocy a nie daje nic od siebie, sam nic nie robi - nie staraj się! Nie przekładaj swojej pracy nad lenistwo innych ludzi.

18. Otwarty sceptyk?

No właśnie. O co mi chodzi z tą otwartością i sceptykiem? Tzn. bądź otwarty na ludzi i nie zamykaj się na świat, ale nie chłoń wszystkiego jak gąbka. Wiesz przecież, że nie każdemu można ufać, nie można ufać w każde słowo innych ludzi. Bądź ostrożny co do informacji, które słyszysz od innych, bądź ostrożny jeśli chodzi o poznawanych ludzi. Nie każdy jest tym za kogo się podaje. Warto przebadać, zaczekać niż nadwerężyć zaufania i potem cierpieć.

19. Pamiętaj o :)

Nie tylko uśmiech, ale i pozytywne nastawienie zmienia całkowicie naszą wewnętrzną sytuację. Pozytyw to siła, zawsze warto wierzyć w siebie i nie dać się wpędzić w zwątpienie i niechęć do działania. Uśmiech to też jedna z tych niewielu rzeczy, którą mnoży się, gdy ją dzielisz.

20.  CIĘŻKA PRACA!

Wspominałam już na początku, że proces ten, będzie wymagał od Ciebie bardzo wiele poświecenia, wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Warto to sobie uświadomić i nie poddawać się przy pierwszej porażce. Nikt przecież nie obiecywał, że życie będzie proste.

JESTEŚ W STANIE OSIĄGNĄĆ WIĘCEJ NIŻ MOŻESZ TO SOBIE WYOBRAZIĆ!

ZACZNIJ WIEC DZIAŁAĆ :)


~ Gealach


31 komentarzy:

 1. Bardzo fajny post, dobrze napisany;) Coś mi to przypomina hhehe

  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, zmiany są potrzebne w życiu każdego z nas dlatego czasami warto usiąść i się nad tym zastanowić...
  http://zyciepelnekoloru.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Stworzyłaś cudowy wartościowy post <3 I nawet nie wiem co mam Ci opisac w kom bo zawarłaś wszystko co istotnie, powiem po prostu- zajebi****a NOTKA :*

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę powracać często do tego wpisu :) ja bardzo lubię zmiany,widać to często po moim blogu :D

  CHCE SIĘ ŻYĆ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się, że moje słowa się komuś przydają :)

   Usuń
 5. No to do roboty Daria, do roboty! ;)
  Fajny, przyjemny i wyczerpujący post! W wielu kwestiach mam podobne zdanie i uważam, że osobowość wyrabiamy sobie przez całe życie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To powodzenia ;) Człowiek nie powinien stać w jednym miejscu:)

   Usuń
 6. Dokładnie zmiany są potrzebne dla każdego i fajnie wszystko opisałaś. :)
  tzanetat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Uważam, że zmiany to kolejne etapy doskonalenia, rozwijania się. Najgorzej jest wtedy, gdy chcemy cos zmienić, a osoba, od której oczekujemy wsparcia, uparcie dąży do tego, by nas od czegos odciągnąć, zaniechać nasze plany... Dlatego tak ważne jest dobieranie towarzystwa w życiu...
  A jeśli chodzi o wychodzenie na przeciw swiatu, to również uważam, że owszem powinno się słuchać innych oraz wyciągać z tego wnioski, ale też niektóre informacje zbędne wpuszczać jednym uchem, a wypuszczać drugim ;)
  Czasem też brakuje nam motywacji, myslimy pesymistycznie, że cos nam się nie uda. A takie myslenie jest błędne, bo tym bardziej się nakręcamy.
  Nie można też szybko rezygnować, bo wykażemy się słaboscią i tchórzostwem. Powinnismy walczyć o swoje oraz o własne marzenia!
  Bardzo fajny, motywujący wpis :) Pozdrawiam!

  http://myslacinaczej29741.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, dobrze, że się z tym zgadzasz :)

   Usuń
 8. Zmiany są nam potrzebne jednak nie każdy ma na nie siłę

  Truskaweczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, ale warto też dowiedzieć się, co nas w takich chwilach osłabia a co sprawia, że jesteśmy silniejsi i wykorzystać tą wiedzę. :)

   Usuń
 9. Jeśli tylko chcemy jesteśmy w stanie zmienić dużo :) Najważniejszą zasadą jest pokochanie samego siebie - wtedy już z górki !
  Pozdrawiam, Neatea xxx

  zycieniegryzie-neatea.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Zmiany są potrzebne każdemu człowiekowi.
  Świetne rady :)
  http://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Naprawdę dziękuję Ci za ten wpis! Dał mi troszkę do myślenia :D Każdy człowiek od czasu do czasu potrzebuje jakichś zmian, bo dzięki nim moim zdaniem nabieramy doświadczenia. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny ♥ wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele znaczy dla mnie ten komentarz :)

   Usuń
 12. Jak dla mnie zmiany bardzo oddziałują na człowieka i są cudowne! :3
  http://lone-gunmens.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, zależy jeszcze, czy te zmiany są przez nas akceptowalne i pożądane. :)

   Usuń
 13. Ach, jakież życie byłoby łatwe i ludzie szczęśliwsi, gdyby zastosowali się do swoich rad! To jest kwintesencja tego wszystkiego, tych gadek motywacyjnych, memów o zmianach i innych pierdół. Zgadzam się z Tobą aż do bólu!
  Lubię zmiany, głownie dlatego, że szybko się nudzę i lubię próbować. Olanie ludzi, którzy mówią, że się nie uda to genialna sprawa!
  Buziaki! x
  http://smile-for-me-beautiful.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nasz świat jest właśnie tak urządzony. Niestety ale w większości przypadków człowiek sam musi dojść do takich wniosków i wyciągać lekcje z życiowych zdarzeń. Nie ma recepty na idealne życie, nic nie spowoduje, że będziemy unikać nieszczęścia. Ale warto nauczyć się być silniejszym i przynajmniej żyć w zgodzie z samym sobą. :)

   Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.

   Usuń
 14. Tyle rad i wszystkie prawdziwe. Szkoda że tak trudno wprowadzić je w życie... ale masz racje, trzeba zawalczyć :D
  Twisted Mouse

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, nie jest wcale tak proste. Ale... żadna próba nie idzie na marne. :) Bez walki już jesteśmy przegrani.

   Usuń
 15. Bardzo ciekawy post
  Dużo mi nim uświadomiłaś
  Kochana ❤
  Lubię takie rzeczy
  Dzięx 😘

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że mnie odwiedziłeś :)
Mam nadzieję, że pozostawisz swoją wizytówkę - z chęcią przeglądam wszystkie blogi, jeśli tylko pozwala mi na to czas.

Wszelkie obraźliwe, wulgarne komentarze i zawierające masowy spam będą usuwane.
"Dar mowy dany jest każdemu, nielicznym Duch Mądrości"


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...